Tel : 0212 671 13 19 | WhatsApp : 0537 018 10 47 | Email : info@omegailkyardim.com
Tel : 0212 671 13 19 | WhatsApp : 0537 018 10 47 | Email : info@omegailkyardim.com

İstanbul İlk Yardım Eğitimi

“İnsana yapılan yatırım; en yüksek getirili yatırımdır.” İnsan sağlığına yapılan yatırım, insana yapılan yatırımın temel öğesidir. Günümüzde, gerek devletin iş sağlığı ve güvenliği konusunda göstermiş olduğu hassasiyet ve hukuki düzenlemeler, gerekse de AB ve ILO gibi uluslar arası çapta kurum ve kuruluşların getirdiği standart ve zorunluluklar iş sağlığı ve güvenliğine önem kazandırmıştır. İlk yardım eğitimi de, iş sağlığı ve güvenliğinin temel öğesidir.

İstanbul İlk Yardım Eğitimi konusunda, gerek deneyimi ve kalitesi, gerekse de nitelikli ve konusunda uzman eğitmenleriyle ekol olan Omega İlk Yardım, en az 5, en fazla 20 kişilik gruplarla üstün nitelikte bir ilk yardım eğitimi vermektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından 29 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre, T.C. sınırları dahilinde faaliyet gösteren özel ve kamuya ait tüm işyerlerinde çalışanların belirli bir kısmının; Az tehlike gerektiren işler kapsamındaki iş yerlerinde;  her  20 çalışandan 1 kişi, orta derecede tehlike gerektiren işler kapsamındaki iş yerlerinde; her 15 çalışandan 1 kişi, yüksek derecede tehlike gerektiren işler kapsamındaki iş yerlerinde ise;  her 10 çalışandan 1 kişi bu eğitimi almak zorundadır. İş yerlerinde, SGK bildirimleri ve vergi levhalarında NACE KODU, iş yerinin tehlike sınıfını ortaya koymaktadır. Verdiğimiz eğitim, iş yerinin tehlike sınıfına uygun nitelikte düzenlenmektedir.

İkitelli İlk Yardım Eğitimi

İkitelli OSGB lokasyonunda bulunan, Omega İlk Yardım, İstanbul İlk Yardım Eğitimi yapan kurumlar arasında saygın bir yere sahiptir. Tüm küçük, orta ve büyük işletmelere Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız mevzuatlarına göre, eğitim vermektedir. Unutulmamalıdır ki; iş yerlerine ilk yardım eğitimini bu anlamda gerekli alt yapı ve donanımlara sahip, akredite olan kurumlar yapabilir.

Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi‘nde 2 günlük teorik ve uygulamalı ilkyardım eğitimi verilir. Eğitim sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, İl Sağlık Müdürlüğü onaylı ‘İLK YARDIMCI SERTİFİKASI’ düzenlenir. Eğitim programlarında başarısız olanlara bir sınav hakkı daha verilir. Bu sınavda da, kursiyerlerimiz başarı gösteremezler ise, kursiyerler eğitimi tekrar alma mecburiyetinde kalmaktadırlar. Ancak, deneyimi ve uzman eğitim kadrosuyla fark yarattıran Omega İlk Yardım, ilk seferde kursiyerlerinin “ilk yardım sertifikası” alma garantisi vermektedir.

İstanbul İlk Yardım Eğitimi konusunda detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.